19 edycja Święta Drzewa

W naszej szkole jak co roku obchodzono Święto Drzewa. Kilka dni wcześniej ogłoszono konkurs plastyczny ”Święto Drzewa dla przyrody – kogo zaprosisz do swojego drzewa”.

11.10.2021 pierwszą lekcję poświęcono na przybliżenie uczniom zagadnień związanych z przyrodą. Starsze dzieci obejrzały film pt. „Życie lasu”, młodsze wysłuchały słuchowiska pt. „Nietoperz szuka domku”, „Skrzydła”, „Las łęgowy”.

Podsumowaniem tego dnia było spotkanie z panią leśnik Celiną Platan- Firlej, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i oczywiście sadzenie drzew.

Pani leśnik krótko przypomniała nam dlaczego drzewa są ważne. Nagrodzono 15 prac plastycznych upominkami przygotowanymi przez Nadleśnictwo w Cisnej. Na końcu pani Barbara Wróbel zaprezentowała zrzezy wierzb, które posadzono na terenie zalewowym.