Biblioteka Zespołu Szkół w Cisnej

W dniu 14.10.2016 r. w naszej szkole odbyła się I edycja spotkania pt. „Dorośli czytają dzieciom”. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Święta Patrona Szkoły Podstawowej zaproszeni goście zrobili niespodziankę uczniom klas 0-III! – czytali na głos wiersze Aleksandra Fredry. Dzieci usłyszały „Małpę w kąpieli”, „Osiołkowi w żłoby dano”, a także „Pawła i Gawła” w niecodziennym wydaniu! Za co ślicznie dziękujemy naszym Gościom!

W październiku uczniowie klasy I szkoły podstawowej uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt. „Moja pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej”. Pierwszacy podczas zajęć poznali regulamin biblioteki i czytelni oraz dowiedzieli się, które zbiory książek są przeznaczone dla nich.

Po wysłuchaniu wiersza – przesłania pt. „Książka” rozpoczęli swoją czytelniczą „wędrówkę” wśród bajek i lektur. Na koniec zajęć stworzyli plakat „ŻYCZENIA KSIĄŻKI”, który miałby przypominać im o dobrym jej traktowaniu. Spotkanie skończyło się hurtowym wypożyczeniem kolorowych zbiorów przez młodych gości!

W listopadzie uczniowie III klasy szkoły podstawowej uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt. „O czym rozmawiają ptaki?”. Na wstępie powitała ich „pieśń lasu”, w której rozbrzmiewały trele różnych ptaków. Po wysłuchaniu nagrania uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytanie: o czym mówią ptaki? Ich niepewność rozwiało słuchowisko
pt. „Ptasie radio”. Na koniec zajęć, mali goście mogli wczuć się w rolę ptaków z wiersza i stworzyli własne słuchowisko. Zabawa była wspaniała!

25 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klas 0-III szkoły podstawowej mogli wziąć udział w konkursie plastycznym. W bibliotece zgromadziliśmy mnóstwo prac, które zostały ocenione przez jury. 28 listopada ogłoszono wyniki konkursu plastycznego na „Kartkę z życzeniami dla Pluszowego Misia”. Zwycięzcą został Kuba Kuczaj z kl. I – serdecznie gratulujemy!

Na początku stycznia w bibliotece szkolnej pojawili się najmłodsi goście z naszej szkoły! Dzieci z oddziału przedszkolnego poznali podstawowe informacje o bibliotece.
W trakcie wizyty wysłuchali legendy o smoku wawelskim. Zapoznali się również z ofertą bajkową i baśniową czytelni.

W piątek przed feriami odbyły się eliminacje szkolne do VI edycji PODKARPACKIEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Rzeszowie. W eliminacjach brało udział 27 uczniów w trzech kategoriach wiekowych. Uczniowie czytali przed jury wylosowane fragmenty tekstów literackich. Po obradach wyłoniono zwycięzców: przedstawicielami naszej szkoły z klas I-III będzie Julia Paterek (kl. III), z klas IV-VI Piotr Nylec (kl.V) i I-III gimnazjum Patrycja Chmura (kl.II). Gratulacje dla nich i dla wszystkich, którzy brali udział w eliminacjach!

Regulamin wypożyczania podręczników