Czwarty dzień projektu FERS+ „Jeden Świat, jedna miłość” 2022-2-PL01-KA122-SCH-000102895☺️

Dzisiaj, po zjedzeniu śniadania udaliśmy się na autobus, który zabrał nas, jak co rano, do szkoły. Po przybyciu na miejsce przygotowywaliśmy prezentacje na temat naszego kraju. Przedstawiliśmy rówieśnikom z Rumunii wcześniej wykonane slajdy o Polsce. Następnie przeszliśmy na zewnętrzny dziedziniec aby lepiej poznać naszych kolegów i koleżanki oraz spędzić kilka chwil na swobodnej rozmowie.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy naszej ulubionej piekarni „Matei” (uwielbiamy rumuńskie wypieki!). Po zjedzeniu obiadu w hotelu i chwili wytchnienia udaliśmy się do Narodowego Muzeum Sztuki w Bukareszcie. Mieliśmy szczęście, gdyż po przybyciu na miejsce okazało się, że bilety wejściowe otrzymaliśmy za darmo. Po udanym zwiedzaniu muzeum wyruszyliśmy w drogę powrotną w stronę hotelu, gdzie zjedliśmy kolację.

O godzinie 19:30 do naszego chwilowego miejsca zamieszkania przybyli uczniowie wraz z nauczycielką ze szkoły Bright Kids – Scoala de Limbi Straine. Odbyliśmy z nimi ciekawe spotkanie i spędziliśmy kolejną godzinę tego dnia, otaczając się językiem angielskim.

Podsumowując, dzisiejszy dzień uznajemy za udany.

Autorzy posta: Kuba Kuczaj i Bruno Bałkowski

Mobilność edukacyjną zrealizowano w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021- 2027.