„Poznaj Polskę 2022” – wycieczka klas I-III do Soliny i Sanoka

Solina – Sanok – 2022 r. – relacja z wycieczki klas I-III

18 października 2022 roku uczniowie z klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 1 im. Aleksandra Fredry w Cisnej uczestniczyli w wycieczce do Soliny i Sanoka, zorganizowanej w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Na realizację tego zadania Gmina Cisna otrzymała dotację w wysokości 5 000,00 zł. Dotacja pozwoliła na zrealizowanie zaplanowanego przez szkołę wyjazdu dla uczniów klas młodszych.

Przygotowany przez nauczycieli program zawierał wiele atrakcji. Pierwszą z nich było poznanie historii i zasad funkcjonowania Elektrowni Wodnej w Solinie. Po obejrzeniu filmu o budowie zapory, dzieci wraz z przewodnikami zwiedziły jej wnętrze. Kolejną atrakcją był przejazd nad Jeziorem Solińskim nową Koleją Linową. Piękne jesienne krajobrazy zachwycały wszystkich paletą barw. Po atrakcjach w Solinie udaliśmy się do Sanoka. Syty obiad w restauracji Hotelu Bona dał siłę dzieciom do zwiedzenia kolejnego punktu programu – Muzeum Budownictwa Ludowego. Skansen okazał się ciekawym miejscem. Ryneczek Galicyjski obfitował w niespodzianki i ciekawostki. Zagadkowe narzędzia pochłaniały uwagę zwiedzających. Częste pytania do przewodnika świadczyły tylko o dociekliwości i zainteresowaniu małych słuchaczy. Długa wędrówka, przemieszczanie się nie tylko śladami historii, ale też po obszernym terenie muzeum uwieńczył podwieczorek i swobodna zabawa w Słodkim Domku w Lesku.

Zadowoleni i rozśpiewani wróciliśmy do Cisnej.