Drugi dzień projektu FERS+

Nasz drugi dzień projektu FERS+ „Jeden Świat, jedna miłość” 2022-2-PL01-KA122-SCH-000102895 w Rumunii!☺️  

Dzień zaczął się ciekawie. Tuż po śniadaniu pojechaliśmy do naszej szkoły partnerskiej International Premium School of Bucharest, gdzie poznaliśmy naszych rówieśników oraz nauczycieli. Okazało się że ćwiczenia integracyjne, które zaplanowaliśmy na ten dzień nie są w ogóle konieczne ponieważ od razu po zwiedzeniu murów szkoły zostaliśmy zaproszeni do gabinetu pani dyrektor gdzie poznaliśmy naszą klasę partnerską, zaczęliśmy rozmawiać z naszymi kolegami i koleżankami, wyszliśmy razem na podwórko i tak zaangażowaliśmy się w gry podwórkowe i rozmowę, że nasze nauczycielki nie chciały nam przerywać☺️ . Integracja zrealizowała się więc automatycznie i bez wysiłku☺️

   Po południu poszliśmy z innymi osobami z projektu (pochodzących z Turcji) zwiedzać park Parcul Carol I . Nasi rówieśnicy byli bardzo sympatyczni, zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. W parku przeprowadziliśmy wywiad po angielsku z napotkanymi ludźmi. Pytaliśmy ich o typową pogodę w Rumunii, zapytaliśmy czy znają Polskę (oczywiście padło nazwisko Lewandowski i Szczęsny☺️). Podziękowaliśmy za rozmowę i zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie na pamiątkę a także poczęstowaliśmy ich polskimi słodyczami. 

    Powróciliśmy do hotelu na obiadokolację a następnie pojechaliśmy zwiedzać Stare Miasto – Lipscani. Zobaczyliśmy Klasztor Stavropoleos, a pani, którą tam spotkaliśmy opowiedziała nam w prostych słowach o swojej wierze. Oczywiście znaleźliśmy też czas na posiłek. 

     Dzień był pełen wrażeń; wszyscy wrócili do hotelu zadowoleni, choć zmęczeni☺️ Z niecierpliwością oczekujemy na jutrzejsze przygody związane ze sportem????⚽️

Autor filmiku: Paweł Węgrzyn

Autor posta: Bartek Drewniak i Malwina Sawińska

Mobilność edukacyjną zrealizowano w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021- 2027.

Song copyright: Coldplay 'Adventure of a lifetime’