Dzień Drzewa

10 października 2022 uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w obchodach Święta Drzewa. Obchody poprzedziło ogłoszenie konkursu plastycznego i fotograficznego „Magiczne Drzewo” oraz gazetki z horoskopem Celtyckim.

Dzień był podzielony na kilka części.

1. Obejrzenie filmu o znaczeniu drzewa w życiu człowieka dostosowanych do odpowiedniej grupy wiekowej.

2. Spotkanie wszystkich uczniów na prezentacji multimedialnej pt. „Jakie znaczenie mają drzewa dla ludzi i środowiska” przedstawionej przez pracownika Nadleśnictwa Cisna panią Elwirą Plata-Firlej.

3. Konkurs KAHOOT „Co wiesz o drzewach” Konkurs wywołał wiele emocji. Uczniowie na pytania odpowiadali drogą elektroniczną.

4. Po podsumowaniu wyników konkursów i wręczeniu nagród ufundowanych przez Nadleśnictwo Cisna.

5. Dzieci z klas IV-VIII poszły posadzić drzewka z panią Barbarą Wróbel.

Uczniowie z klas młodszych oraz grupy przedszkolne obejrzały inscenizację wiersza „Grzyby” Jana Brzechwy przygotowanej przez klasę III.

W sumie posadzono 15 drzewek.

Dzień Drzewa przygotowały:                                                                    Lidia Bodzan i Barbara Wróbel