Dzień Kwiatów 2023

10 października, jak co roku zorganizowano w szkole dzień z przyrodą. W tym roku było to Święto Kwiatów wzbogacone o obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Różnorodność zadań była ogromna, od doznań smakowych po wysiłek fizyczny: stoisko z ziołami, prezentacja ziół, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie jak również przedstawienie zasad zdrowego stylu życia. Przedszkole miało zabawę wierszem i ruchem. Zerówka i klasy I-III wykonały plakat pt.: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Starsze dzieci z klas IV-VIII, po wcześniejszym wylosowaniu grupy, wzięły udział w quizie dotyczącym zdrowych nawyków wpływających na kondycję psychiczną oraz zdały test sprawnościowy. Każde dziecko mogło też posadzić cebulkę kwiatową na rabatce przed szkołą, która ubarwi teren placówki na kilka pór roku. Oczywiście ostatnim elementem dnia było podsumowanie i rozdanie nagród. Wszyscy chętnie uczestniczyli w konkursach i zabawach. Było widać pozytywną energię i zaangażowanie. Dzień przygotowywali: Barbara Wróbel, Bartłomiej Wróbel, Ldia Bodzan, Anna Sułowska i Anna Bechta-Kwilosz.