Program „Ekspert segregacji w Gminie Cisna”

W dniu 24.09.2010r. w naszej szkole miał miejsce finał programu „Ekspert segregacji
w Gminie Cisna”. Przedszkolaki oraz uczniowie mieli możliwość poznania: głównych problemów związanych z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego oraz zasady segregacji odpadów. Dowiedzieli się również, że najbliższy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajduje się w Wetlinie.

Spotkania prowadziły: pani Agata Oskarbska oraz pani Anna Bechta-Kwilosz.
W klasach IV-VIII przedstawiona została prezentacja multimedialna pt. „Segregacja śmieci – wspólna sprawa”.  Dodatkowo klasy IV, VI, VII i VIII po zapoznaniu się z treściami wykładu uzupełniły pytania z quizu. Uczniowie, którzy osiągnęli największą ilość punktów zostali obdarowani grami lub pendrivami. Wszyscy uczniowie za aktywny udział w spotkaniach zostali nagrodzeni smyczami, siatkami lub pendrivami. Młodsi uczniowie oraz przedszkolaki dostali gry planszowe lub interaktywne do wykorzystania w swoich salach. Zwycięzcy konkursu „Zabawka
z recyklingu”(ogłoszonego w zeszłym roku szkolnym) otrzymali powerbanki!
Prelekcje cieszyły się wielkim zainteresowaniem uczniów. Większość z nich zadeklarowała już swój udział w kolejnym konkursie.