Spotkanie z grupą uczniów z Wietnamu

W czwartek 25 stycznia klasa VIII SP w Cisnej wzięła udział w spotkaniu z grupą uczniów z Wietnamu. Nasi uczniowie zaprezentowali polskie tradycje związane z Wielkanocą oraz wysłuchali prezentacji kolegów i koleżanek z Wietnamu, którzy opowiedzieli o Tết- lunarnym Nowym Roku.

Byliśmy zaskoczeni gdy Tim, jeden z wietnamskich uczniów, przywitał nas po polsku mówiąc „Dzień dobry” i zaczął prezentację od slajdu z napisem w naszym języku, to było niesamowite.

Dzięki prezentacji rówieśników, nasi uczniowie mogli dowiedzieć się co to są tzw. „szczęśliwe pieniądze” i do czego są używane, zobaczyć tradycyjnie udekorowane drzewko, posłuchać o ofiarach jakie tradycyjnie składa się by uczcić przodków oraz o tym jakie jedzenie spożywają wietnamskie rodziny podczas Tết Hanha Nguyen , thank you for the meeting and the amazing presentation about your traditions We hope to see you next time!