ZIELONA SZKOŁA W GDYNI

W dniach 29.05 -2.06.2023 r. nasi uczniowie mogli uczestniczyć w Zielonej Szkole, która w tym roku odbywała się w Gdyni. Już pierwszego dnia mogliśmy zachwycić się pięknym morzem i wspaniałą pogodą, która dopisywała nam przez cały czas. Cały drugi dzień spędziliśmy w Gdańsku, podziwiając jego architekturę oraz odwiedzając Narodowe Muzeum Morskie, w tym statek Sołdek. Na koniec wizyty w Gdańsku, czekał nas przepływ galeonem na Westerplatte. Kolejnego dnia odwiedziliśmy Muzeum Emigracji w Gdyni i całe popołudnie spędziliśmy nad morzem, wygrzewając się na ciepłym piasku i kąpiąc w Morzu Bałtyckim.
W czwartek odbyliśmy długi spacer na wybrzeże klifowe i spędziliśmy trochę wolnego czasu w galerii. Z morzem pożegnaliśmy się w dniu odjazdu, podziwiając Dar Pomorza i zwiedzając okręt wojenny ORP Błyskawica.